Створений найпотужніший квантовий комп’ютер у світі: що відомо

  • Створений найпотужніший квантовий комп’ютер у світі: що відомо

Американська корпорація Honeywell виконала свою обіцянку щодо створення найпотужнішого квантового комп’ютера в світі, який коли-небудь бачило людство. Ще у березні багатонаціональний конгломерат заявив, що запустить найпотужніший в світі квантовий комп’ютер “протягом наступних трьох місяців”. Так і сталося – на днях публіці був представлений робочий комп’ютер з рекордним показником квантового обсягу в 64 одиниці – це в 2 рази потужніше, ніж у попереднього рекордсмена в даній галузі IBM Raleigh. Про це повідомляє .

Об этом сообщает КомпроматКвантовий обсяг – це показник, який враховує кількість кубітів або квантових бітів машини, а також частоту появи помилок і зв’язність кубітів. Водночас, це досить складний показник, яким, на думку експерта в області квантових обчислень Скотта Ааронсона, в теорії можна було б маніпулювати.


Президент Honeywell Quantum Solutions Тоні Аттлі заявив, що секрет успіху в створенні таких потужних обчислювальних машин в наявності кубітів найвищої якості з найнижчим рівнем помилок. Найближчим часом Honeywell надасть доступ до свого нового квантового комп’ютера компаніям, яким потрібно проводити величезні обсяги обчислень. За словами Тоні Аттлі, вартість цієї послуги становитиме приблизно 10 тисяч доларів на годину.


В Honeywell почали працювати над створенням квантового комп’ютера приблизно десять років тому, коли компанія запустила виробництво кріогенної техніки і лазерів. За останні п’ять років Honeywell вдалося зібрати команду з понад 100 фахівців, які повністю зосередилися на створенні квантового комп’ютера. У березні 2020 року Honeywell заявила, що зможе представити розробку через три місяці. Як результат – цієї мети вдалося досягти, навіть незважаючи на те, що пандемія COVID-19 перевернула графік роботи з ніг на голову і змусила багатьох фахівців працювати віддалено.


Квантові комп’ютери відрізняються від звичних бінарних обчислювальних машин тим, що використовують екзотичні правила квантової фізики. Це означає, що вони не обмежуються виконанням одного обчислення за раз, а можуть виконувати безліч обчислень одночасно. Це може зробити їх набагато потужнішими, ніж “класичні” комп’ютери, хоча їх неймовірно складна розробка і наявність помилок поки обмежує їх потенціал для дослідницьких проєктів. Дослідники все ще намагаються зрозуміти тонкощі квантових комп’ютерів.


Джерело:


Джерело статті: “https://1news.com.ua/tsikave/stvorenyj-najpotuzhnishyj-kvantovyj-komp-yuter-u-sviti-shho-vidomo.html”