Віра Холодна - легенда вітчизняного кіно

  • Віра Холодна - легенда вітчизняного кіно

Влітку цього року відбулась непересічна подія в культурному житті України - сучасний, інтерактивний он-лайн проєкт "Віра Холодна - легенда вітчизняного кіно". Проєкт було підготовлено на честь 127 річчя з дня народження "королеви екрану" Віри Холодної. Унікальної, та феноменальної.

Віра Василівна Левченко (Холодна) народилася 1893 року в українському місті Полтава. Її батько, Василь Андрійович Левченко, був корінним полтавцем, працював педагогом у своєму рідному місті.

Віра Холодна це справжня легенда світового кіно, на рівні таких зірок, як Чарлі Чаплін або Мерлін Монро. Витончена, рафінована, вона не була красивою, але мала здатність вдаватись красивою навіть через чорно-білий екран без звуку. 

Це дійсно важливо, що в Україні почали згадувати та повертати таких зірок. Адже ця жінка змінила кіно і кіноіндустрію. 

На початку ХХ сторіччя анонсувати кіно було не прийнято, навпаки – тримались в секреті не тільки сценарії, а навіть назви картин, щоб конкуренти не перехопили ідею. Участь в зйомках Віри Холодної перевернула цю практику з ніг на голову. Глядач йшов саме на неї! 

Віра Холодна знялася в більш ніж 50 фільмах за 5 років.

Проєкт "Віра Холодна - легенда вітчизняного кіно" було підготовлено за підтримки Українського культурного фонду на честь 127 річчя з дня народження "королеви екрану". 

Прем’єра проєкту відбулась у прямому ефірі 9 серпня 2020 року. 

Повна режисерська версія он-лайн проєкту "Віра Холодна - легенда вітчизняного кіно" доступна за посиланням.https://www.facebook.com/legendsofUkraine 

Час повертати Україні своїх зірок!