Михайло Саакашвілі: Олігархи в Україні небезпечніші за мафію

  • Михайло Саакашвілі: Олігархи в Україні небезпечніші за мафію

Михайло Саакашвілі: Олігархи в Україні небезпечніші за мафію
Михайло Саакашвілі: Олігархи в Україні небезпечніші за мафію

Окремі реформи в Україні вже проведені – наприклад, оновлена патрульна поліція у Києві та Одесі, повідомив Саакашвілі: “Люди помічають, що в їх повсякденному житті щось змінюється. Зрештою, ніхто не любить платити хабарі, нікому не подобається, коли поліцейські з ним поводяться, як з кріпосним “.

“Проте в цілому процес протікає занадто повільно, – визнав губернатор. – Уряд теж не на все може вплинути … Однак те, що може бути зроблено урядом, повинно робитися значно швидше і масштабніше”.

Про причини затримок у проведенні реформ сказав наступне:

“Дуже багато перешкод від війни, але це не найбільша проблема. Головні противники реформ – це олігархи. Їх вплив, як і колись, дуже великий, в тому числі в адміністративному середовищі .. . В Одесі я відчуваю себе впевнено, я скоріше побоююся олігархів з Центральної України. В Одесі, звичайно, ще залишилася місцева мафія, але олігархи небезпечніше “.

“Ігор Коломойський, наприклад, спочатку намагався укласти зі мною угоду, – розповів Саакашвілі. – Але я йому чітко дав зрозуміти, що такими речами не займаюся. Потім вони намагалися мене підкупити. Коли не виходить і це, вони починають людину дискредитувати і весь час вигадують щось нове “.

Крім протидії олігархів, “є перешкоди, які нам становить в першу чергу російська сторона. З тих пір, як я перебуваю на цій посаді, майже кожен день проти мене проводяться демонстрації. Місцеві жителі, щоправда, до акцій протесту не приєднуються. Ці групи, як правило, не більше 50-70 осіб, стоять відокремлено. Російська пропаганда вже не працює – ще 12-18 місяців тому все було інакше. Але настрої змінилися, більшість жителів Одеської області хочуть змін “.

На питання, хто оплачує реформи в Одесі, Саакашвілі відповів: “США виділили 3 млн американських доларів”.

Президент РФ Володимир Путін “задумав домогтися панування в Україні. Після Кримської операції він, по всій видимості, думав, що і схід України йому дістанеться фактично сам собою, без усяких зусиль. Але виявилося, що не тільки сама Україна посилено цьому чинить опір, але й ЄС і США теж. Цього в Москві, мабуть, ніхто не очікував … На Донбасі Путін надірвався “.

У цій ситуації Кремль, з погляду Саакашвілі, вирішив діяти через партії і політичні сили: “В Одесі є Бессарабська група – це люди, які намагаються грати на ідеї сепаратизму південно-західної України. Проект оплачується і управляється з Росії”.

“Я привів із собою кілька експертів з Грузії, вони працюють, в тому числі, і в київському уряді”, – розповів Саакашвілі. Сам він, за його словами, про перехід в центральні органи влади не замислюється: “У мене зараз немає планів залишати пост губернатора Одеської області”.

Джерело: Handelsblatt