НБУ НЕ ХОЧЕ ГОВОРИТИ ПРО 500 МЛН ГРН. НА КОРРАХУНКУ БАНКУ "ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ"

  • НБУ НЕ ХОЧЕ ГОВОРИТИ ПРО 500 МЛН ГРН. НА КОРРАХУНКУ БАНКУ "ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ"

НБУ НЕ ХОЧЕ ГОВОРИТИ ПРО 500 МЛН ГРН. НА КОРРАХУНКУ БАНКУ "ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ"
НБУ НЕ ХОЧЕ ГОВОРИТИ ПРО 500 МЛН ГРН. НА КОРРАХУНКУ БАНКУ "ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ"

23 вересня редакція Finbalance надіслала запит в НБУ з пропозицією підтвердити або спростувати інформацію, що, як повідомляли джерела нашого видання, на момент введення тимчасової адміністрації в банк «Фінанси та кредит» на його коррахунку було 500 млн грн.

Досі відповіді на це питання ми не отримали. При цьому 25 вересня Фонд гарантування вкладів повідомив, що станом на 18 вересня (дата введення тимчасової адміністрації) обсяг грошових коштів і їх еквівалентів у банку «Фінанси та кредит» (з урахуванням, очевидно, депозитних сертифікатів НБУ тощо) становив 2,99 млрд грн…

Не прояснив НБУ ще один важливий момент.

З одного боку, керівник Нацбанку Валерія Гонтарева однією з передумов для ухвалення рішення про визнання «Фініків» неплатоспроможним у публічних заявах постійно називає надмірно великий портфель інсайдерських кредитів у цієї фінустанови (що зрештою ні для кого давно на ринку не є таємницею, — ред.). З іншого боку, як запевняли редакцію Finbalance в банку Жеваго в липні, НБУ надав йому трирічний термін для проведення роботи по реструктуризації портфелю й приведення у відповідність «кредитно-інсайдерських» показників. І тоді регулятор цю інформацію, до речі, не спростовував…

Виходить, що НБУ раптово вирішив відмовитися від свого ж плану? Чим це зумовлено? Чому ж тоді не визнає інші великі й не дуже великі банки, в яких надлишок інсайдерських кредитів?.. Тут – бачу, а тут – не бачу порушення? Це таке своєрідне розуміння рівного підходу до різних учасників ринку?

P.S. Принагідно додамо, що НБУ не відповів на ще один блок запитань Finbalance, які стосуються банку «Надра». Зокрема, про кримінальне провадження, відкрите Генпрокуратурою на підставі статті Finbalance від 07 червня 2015 року «НБУ не коментує виведення мільярдів гривень з банку «Надра» перед ліквідацією».

Finbalance