ГПУ підриває реформи та захищає корумпованих прокурорів

  • ГПУ підриває реформи та захищає корумпованих прокурорів

ГПУ підриває реформи та захищає корумпованих прокурорів — посол США
ГПУ підриває реформи та захищає корумпованих прокурорів — посол США

Генеральна прокуратура України повинна припинити підривати реформи і захищати корумпованих прокурорів в своїх рядах.

Про це заявив посол США в Україні Джеффрі Пайетт, виступаючи на відкритті конференції бізнес-ради "США-Україна" в Києві, повідомляєІнтерфакс-Україна.

"Генеральна прокуратура повинна припинити підривати реформи, захищати корумпованих прокурорів в своїх рядах, таких як заарештовані в липні горезвісні "діамантові прокурори", а також припинити блокування кримінальних розслідувань хабарництва, змов і політичних угод", — сказав Пайєтт.

Він зазначив, що США підтримують створення ефективної Генпрокуратури, якій українці можуть довірити захист своїх прав.

Посол в черговий раз висловив підтримку заступникам генерального прокурора України Давиду Сакварелідзе і Віталій Касько, "які працюють над призначенням незалежного генерального інспектора для розслідування і судового переслідування корумпованих осіб в рамках Генпрокуратури".

"Тривожним сигналом стали коментарі Каська для ЗМІ на цьому тижні про те, що він і інші реформатори всередині ГПУ перебувають під сильним тиском. Це є ознакою того, що в цій важливій установі проходить важка битва між старою і новою Україною", — повідомив посол США.

Як повідомлялося, генпрокурор України Віктор Шокін відмовився виконувати пункти Плану дій з візової лібералізації, що наразі зриває можливе скасування віз до ЄС.

Посол ЄС в Україні Ян Томбінський написав листа до МЗС України, в якому вимагає замінити "четвірку Шокіна", що має обрати кандидатури на адміністративні посади до Спеціальної антикорупційної прокуратури.

Раніше посол США в Україні Джеффрі Пайєтт, виступаючи в Одесі на фінансовому форумі, також критикував ГПУ.

"Генеральна прокуратура України відмовляється боротися з внутрішньою корупцією, що підриває реформи, які проводить українська влада", — сказав він тоді.

На початку жовтня в ЗМІ з’явилася інформація з посиланням на слова нардепа від БПП Кононенка, що президент Петро Порошенко в розмові з Байденом нібито поскаржився на неприпустиму жорсткість критики Пайєттом Генпрокуратури. У відповідь віце-президент США начебто навіть пообіцяв відкликати посла в лютому 2016 року. Однак ця інформація не підтвердилася. Кононенку довелося виправдовуватися і забирати назад свої слова про дострокове відкликання американського посла.

Детальніше читайте в статті "Європейської правди" "Віктор Шокін розпочав велику війну. Проти МЗС та безвізового режиму".

Європейська правда