Олігархічний патріотизм чи комерційна гра в наперстки?

  • Олігархічний патріотизм чи комерційна гра в наперстки?

Олігархічний патріотизм чи комерційна гра в наперстки?
Олігархічний патріотизм чи комерційна гра в наперстки?

Вчорашня стаття про маніпуляції навколо арешту Корбана викликала потужний, але очікуваний шквал емоцій.

Щоправда, тепер акценти змістились: ніхто вже й ніби не проти арешту згаданого персонажу. Однак Коломойський — досі оповитий славою герой, він патріот і захисник країни у самий скрутний час. Оскільки мене чітко записали в «порохотяги» — не залишається нічого іншого, як битись з «бенеботами» і «корбоботами» до переможного кінця. Тому чекаю від цієї аудиторії заперечень наступних фактів.

  1. Коли навесні полум’я Донбасу могло перекинутись на Дніпропетровщину, губернатором цієї області було призначено Коломойського. Але не тому, що він геніальний стратег чи мужній полководець, а тому, що він найбільший власник місцевого бізнесу – який свій бізнес мусив захистити, в першу чергу. І зробив це Коломойський прекрасно! Ставка зіграла: Коломойський зберіг і навіть наростив свій бізнес (могло бути, як з Ахмєтовим, який «погудів голосом Донбасу» і втратив третину своїх статків), а країна отримала надійний щит на сході. Але на «захисті» України Коломойський не забував заробляти. В чому чесно зізнавався (згадайте ситуацію з поставками дизпалива для танків з його ж терміналів). Це патріотизм чи комерція?
  2. «Захисники» Корбана чомусь тиснуть на те, що на свободі гуляє Кернес. Але забувають, що Кернес – теж людина... Коломойського. Більше того, оновлена верхівка партії «Відродження» (на чолі з одіозними Олійником, Хомутинніком, Бондарем) – друзі і соратники групи «Приват». А в Одесі Коломойський відкрито підтримує «ригівського» ставленика Труханова – і не надто соромиться цього. Це патріотизм чи брудна політика?
  3. Коломойський подав в суд… на Україну: хоче відсудити 10 млрд. гривень — це практично у кожного з нас. І це не згадуючи скільки він заробив на ДЕРЖАВНОМУ підприємстві «Укрнафта». І заборгував невиплатою податків державі, а акціонерам – дивідендів. Це патріотизм чи елементарна жадібність?
  4. Згадаємо про МАУ (так, це ж його вотчина – Бені), який відкрито виступає проти санкцій, втридорога лупить за білети, і не приховує планів повністю монополізувати ринок авіаперевезень. Це патріотизм чи жлобство?
  5. Люди Коломойського, та й він особисто, літають у Москву ледь не щодня – зустрічаються з Портновим, відкрито співпрацюють з сепаратистами, спілкуються і домовляються з Рубаном і Медведчуком (практично – тримають партнерський зв’язок з Кремлем). Це патріотизм чи зрада?
  6. А віночком вищезгаданих фактів нехай стане новостворена політична партія «УКРОП» – суто комерційний проект без ідеології, який мав згуртувати прихильників Коломойського і його команди по всій Україні, завоювавши на місцевих виборах прихильність аудиторії. Однак, крім самого Дніпропетровська, ця партія, всеукраїнське об’єднання патріотів(!), майже ніде не досягла якихось вагомих результатів. Тобто – провал. То це патріотизм чи гра в наперстки?

Поки що все, хоча в рукаві ще заховано кілька тузів.

Шабля нагострена. Налітай!

http://knk.media