Чи нарветься мер Житомира від Яценюка на "ширку"

  • Чи нарветься мер Житомира від Яценюка на "ширку"

Чи нарветься мер Житомира від Яценюка на "ширку"
Чи нарветься мер Житомира від Яценюка на "ширку"

Серйозної боротьби у другому турі мерських виборів у Житомирі не вийшло. Представник БПП Сергій Сухомлин обігнав кандидатку від "Батьківщини" Любов Цимбалюк, яку називають людиною нардепа від "Народного Фронту" Сергія Пашинського, на понад 10 відсотків. Показово, що Цимбалюк ще до завершення підрахунку голосів привітала свого конкурента, показавши високий рівень політичної культури. Цікаво, що Сухомлину також зателефонував чинний віце-прем’єр Геннадій Зубко, якого називають давнім і близьким соратником новоспеченого мера Житомира.

Варто зауважити, що Сухомлин був депутатом Житомирської міської ради з 2006 року по 2010 рік від "Нашої України". Пізніше разом із Геннадієм Зубком та Олександром Рабіновичем вони пішли до Віктора Балоги в "Єдиний Центр", звідки вийшли наприкінці вересня 2009 року та перейшли до "Фронту змін". З 2010 року і по 2014 рік Сергій Сухомлин був депутатом Житомирської обласної ради від "Фронту змін". В результаті він встиг побути головою фракції «Батьківщина» в облраді. Щоправда, на відміну від однопартійців до партії так і не вступив. І після Майдану став першим заступником мера Житомира, і з цієї посади вже балотувався у мери.

Втім, попри гідну поведінку з боку Цимбалюк загалом дії "Батьківщини" на Житомирщині викликають серйозні питання. Ситуація складається таким чином, що у президентської сили можуть виникнути проблеми в регіоні, пов’язані з фактичним створенням у облраді більшості між "Батьківщиною" та"Опозиційним блоком". Depo.ua раніше писав про амбіції екс-нардепа, близької до олігарха Костянтина Жеваго Анжеліки Лабунської, яка дуже хотіла очолити обласну раду. Окрім зв’язків з Жеваго Лабунська також є кумою згаданого вище Пашинського. Однак домовитися з "БПП" їй так і не вдалося: у президентської партії знайшовся свій кандидат на цю посаду – Володимира Ширму. Втім, завдяки "ширці" Лабунська отримала те, що хотіла. Фактично така ситуація заганяє Блок Петра Порошенка в опозицію.

Тому варто очікувати затяжне протистояння між президентською вертикаллю на Житомирщині. Причому не тільки в облраді, яка може підкинути серйозну "свиню" владі, але і міськраді. Варто зауважити, що з 42 депутатів у міськраді у БПП "Солідарність" нараховується 11 осіб, у "Батьківщині" — 10, "Самопоміч" — 7, у "Свободи" та "Опозиційного блоку" — по 5, і у Радикальної партії Ляшка — 4. Так що конфігурації можуть бути найнесподіванішими. Двома основними центрами впливу стають "Солідарність", яка в Києві має дах у вигляді Зубка та "Батьківщина" з Пашинським. Враховуючи складні відносини цих гравців варто очікувати, що комусь з цих двох політсил доведеться опинитися у опозиції. Не виключено, що "Батьківщина" і в міськраді повторить фінт з союзом з екс-"регіоналами" заради отримання посади секретаря міськради.

Інша справа, що "ширка" — це серйозний репутаційний удар по Юлії Тимошенко, якій цю історію ще обов’язково згадають. Але вочевидь, це плата за фінансову підтримку Юлії Володимирівни з боку Костянтина Жеваги та Сергія Пашинського, які хочуть завдяки політичному ресурсу отримати аргументи для торгів з Банковою…

Depo.Влада