Мільярдер Блумберг відмовився від посади спеціального посланника ООН з-за президентської гонки

  • Мільярдер Блумберг відмовився від посади спеціального посланника ООН з-за президентської гонки


У США починає формуватися команда кандидатів у президенти — через короткий час почнеться президентська гонка. У гру вступають ті, хто поки не замішаний, як Трамп і Байден, в міжнародних скандалах. Один з майбутніх учасників виборчої кампанії — колишній мер Нью-Йорка і мільярдер Майкл Блумберг.

Два тижні тому він відмовився від посади спеціального посланника ООН з клімату за декілька днів до оголошення про свою участь в президентських перегонах в США. Про це повідомив в понеділок журналістам офіційний представник генсека ООН Стефан Дюжаррік.

"Пан Блумберг в листі від 11 листопада інформував генерального секретаря ООН про те, що відмовляється від своєї посади. З 11 листопада він більше не є спецпосланцем ООН, — сказав Дюжаррік. — Блумберг також подякував генсеку за його лідерство в боротьбі з кліматичними змінами, і ми дякуємо Блумбергу за його зусилля".

Блумберг займав посаду спецпосланця з 2014 року. Дюжаррік, відповідаючи на питання журналістів, високо оцінив його дії "по об’єднанню різних міст і їх мобілізацію на боротьбу зі зміною клімату".

У неділю Блумберг офіційно долучився до боротьби за висунення кандидатом в президенти США від Демократичної партії. Він висловив упевненість в тому, що йому допоможе здобути перемогу "унікальний досвід в бізнесі, управлінні та благодійну діяльність".

Американський мільярдер і колишній мер Нью-Йорка Майкл Блумберг балотуватиметься в президенти США від демократів. Повідомлення про участь у президентсьrьких перегонах було оприлюднено на передвиборчому сайті Блумберга в неділю, 24 листопада.

"Я йду в президенти, щоб перемогти Дональда Трама і відбудувати Америку. Ми не можемо дозволити собі ще чотири роки безрозсудних і неетичних дій. Він загрожує існуванню нашої країни і наших цінностей", — йдеться у політичній заяві Блумберга.

Повідомлення про президентські амбіції Блумберга з’явилися в медіапросторі на початку листопада. Зокрема, висунути свою кандидатуру на виборах в 2020 році йому публічно радив засновник Amazon, найбагатша людина в світі Джефф Безос. До цього Блумберг неодноразово висловлював підтримку Джозефу Байдену, а на виборах 2016 року агітував за Гілларі Клінтон.

Згідно з листопадовим опитуванням, кандидатуру Блумберга підтримують близько 4% і не підтримують 25% прихильників демократів. Демократична партія визначиться зі своїми кандидатом за підсумками праймеріз.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/milyarder-blumberg-vidmovivsya-vid-posadi-specialnogo-poslannika-oon-z-za-prezidentskoyi-gonki-330895_.html”