Палеонтологи знайшли в Якутії останки найпівнічніших зауропод

  • Палеонтологи знайшли в Якутії останки найпівнічніших зауропод


Палеонтологи з Росії та Німеччини описали зуби зауропод, які були знайдені в Якутії. За словами дослідників, це найпівнічніші сліди зауропод, які були знайдені на даний момент, повідомляє "Популярная механика".

Останки динозаврів були знайдені на південному заході Якутії, в місці під назвою Теете. Відзначається, що палеоширота даної точки — 62 градуси, і таким чином, дані сліди — найпівнічніші з відомих слідів зауропод на Землі.

Дослідникам вдалося знайти зуби дорослих особин і дитинчат зауропод (великої групи чотириногих рослиноїдних динозаврів, що жили приблизно 215-85 мільйонів років тому) з клади макронарій (Macronaria). Виявлення зубів дитинчат вказує на те, що зауроподи розмножувалися в приполярних областях. Більш того, в Теете знаходили кістки юних особин стегозаврів — що також може служити підтвердженням даного висновку.

Підписуйтесь на наш "Telegram"-овий канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з Нанкінського інституту геології і палеонтології виявили в зразках бурштина, знайдених на півночі М’янми, дивну істоту, що нагадує павука з довгим хвостом.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/paleontologi-znayshli-v-yakutiyi-ostanki-naypivnichnishih-zauropod-331636_.html”