Україна і Росія продовжили договір про транзит нафти на 10 років

  • Україна і Росія продовжили договір про транзит нафти на 10 років

Пролонгація угоди гарантує роботу нафтотранспортної системи України на довгостроковій основі, заявили в "Укртранснафті"

3 грудня АТ "Укртранснафта" і ПАТ "Транснефть" у Хорватії уклали додаткову угоду до договору про транзит російської нафти через територію України, що продовжує його дію на 10 років. Про це повідомила пресслужба "Укртранснафти" у "Фейсбуці".

Дія оновленої угоди спливає 1 січня 2030 року.

"Окрім пролонгації договору, додаткова угода між АТ" Укртранснафта" та ПАТ "Транснефть" актуалізує низку його положень з урахуванням поточного стану змін на ринку послуг із транспортування нафти в регіоні", – ідеться в релізі.

Водночас порядок оплати послуг і взаємодія технічних служб залишаються колишніми, зазначили у пресслужбі компанії.

Гендиректор "Укртранснафти" Микола Гавриленко та віцепрезидент "Транснефти" Сергій Андронов підписали документ згідно з рішенням головного акціонера "Укртранснафти" – НАК "Нафтогаз України", ухваленим 27 листопада.

"Укладення додаткової угоди гарантує безпечну та сталу роботу нафтотранспортної системи України на довгостроковій основі, створює підґрунтя для завантаження системи магістральних нафтопроводів АТ транзитними обсягами нафти в напрямку країн Європи і забезпечує довгостроковий стабільне джерело доходів "Укртранснафти", – заявили в компанії.


https://www.facebook.com/ukrtransnafta/posts/2720035034727745

Дія договору про транспортування російської нафти через Україну спливала 1 січня 2020 року. Україна планувала вийти на підписання додаткової угоди ще в червні, розповідав Гавриленко в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна". Він казав, що про зміну тарифу не йдеться.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-ukrajina-i-rosija-prodovzhili-dogovir-pro-tranzit-nafti-na-10-rokiv-1473846.html”