Туск назвав Brexit однією з найбільш вражаючих помилок в історії ЄС

  • Туск назвав Brexit однією з найбільш вражаючих помилок в історії ЄС


За словами екс-президента Ради Європи Дональда Туска, Brexit був "однією з найбільш вражаючих помилок" в історії ЄС і пішов за кампанією, зазначеною "безпрецедентною готовністю брехати".

У своєму першому інтерв’ю з того часу, як він склав повноваження президента Ради Європи минулого тижня, Туск сказав, що Brexit був "найболючішим і найсумнішим досвідом" за п’ять років його правління, бурхливого періоду, зазначеного грецькою кризою в єврозоні, різкими спорами з приводу міграції, виборами Дональда Трампа, повідомляє The Guardian.

"Це чиста ілюзія [думати], що легше встановити хороші відносини з Британією, коли вони знаходяться за її межами", — сказав Туск

За словами Дональда Туска, Brexit зробить Британію "другосортним гравцем".

Цю ж думку Туск озвучив раніше, ще будучи головою Ради Європи. Під час виступу в Європейському коледжі в Брюгге, Дональд Туск назвав Brexit реальним кінцем Британської імперії, і він згоден, що він призведе до остаточної втрати Лондоном впливу на світові процеси, повідомляє the Telegraph.

За словами Туска, тільки об’єднана Європа може протистояти напористому Китаю і грати ефективну глобальну роль. На думку політика, в майбутньому основними геополітичними гравцями стануть Китай, і США з ЄС.

"Я неодноразово чув від прихильників Brexit, що вихід з ЄС знову зробить Велику Британію глобальною силою, вони вважають, що тільки поодинці вона дійсно може бути великої... але в реальності все з точністю до навпаки", — сказав глава ЄС.

На думку Туска, тільки в рамках об’єднаної Європи країна може відігравати глобальну роль.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/tusk-nazvav-brexit-odniyeyu-z-naybilsh-vrazhayuchih-pomilok-v-istoriyi-yes-332067_.html”