Нормативно – правова документація Вашого медичного центру. Що необхідно мати?

 • Нормативно – правова документація Вашого медичного центру. Що необхідно мати?


На це та інші питання відповідає юристконсульт компанії MedLaW – Діана Креховецька.

42537024_266682037308452_419581986575745024_n

 • За останні роки значно збільшилась кількість приватних медичних центрів та особистих кабінетів лікарів, які мають ліцензію на здійснення медичної практики, і це все більше набирає актуальності та має попит на ринку.

Зазвичай лікарі пройшовши всі етапи: пошук приміщення, купівля обладнання, підбір персоналу, реєстрація підприємства, отримання ліцензій, необхідні для відкриття медичного центру, здихнувши із полегшенням забувають про дуже важливий момент – забезпечення внутрішніх організаційно-розпорядчих документів, необхідних для діяльності медичного центру.

І не має значення, яку Ви для себе обирете організаційно – правову форму господарювання, документи повинні бути в будь-якому випадку, ліцензійні умови провадження господарської діяльності з медичної практики та ведення діловодства – для всіх однакові.

Які ж внутрішньо-нормативні документи необхідно розробити та впровадити в медичному закладі?

 • Насправді внутрішньо – нормативних документів досить багато і умовно їх можна розділити на декілька категорій:
 • установчі (засновницькі);
 • загальні;
 • такі, що забезпечують лікувальний процес;
 • кадрові;
 • звітно-фінансові;
 • ті, що забезпечують зовнішні відносини.

До засновницьких документів відносяться Статут, Свідоцтво про державну реєстрацію, Ліцензію на медичну практику, тощо.

Загальні нормативні документи регулюють основну діяльність медичного закладу. До них належать Штатний розклад, Структура підприємства, Положення про медичний заклад та його структурні підрозділи, Правила внутрішнього розпорядку, накази, інструкції, положення і т.д. Загальні нормативні документи тісно пов’язані із кадровим діловодством, або внутрішніми нормативними документами, що забезпечують виконання трудових відносин.

Безперечно, найбільшого значення в медичному закладі надається внутрішнім нормативним документам, що прямо або опосередковано забезпечують лікувальний процес. До таких документів належать: медичні протоколи та інструкції, Положення про порядок ведення, видачі та зберігання медичної документації, Положення або алгоритм дій в екстрених ситуаціях… До цього ж типу документів належить і Положення про дії під час перевірок.

Звітно-фінансові документи забезпечують правильну роботу бухгалтерії щодо нарахування заробітної плати, складання та подання фінансових звітів. Окрім зазначених документів не слід забувати про звітно-облікову медичну документацію, яку зобов’язані вести всі лікувально-профілактичні заклади незалежно від форми власності та підпорядкування.

Положення про збереження лікарської таємниці нерозривно пов’язано як із забезпеченням медичної діяльності, так із забезпеченням зовнішніх відносин.

 • Чим загрожує відсутність таких документів чи неналежне їх ведення для закладу?

Питання контролю та відповідальності за дотриманням ліцензіатом умов провадження господарської діяльності затверджені декількома нормативно – правовими актами, які містять не тільки штрафні санкції, які останнім часом значно зросли а й навіть можливість позбавлення ліцензії, за порушення ліцензійних вимог.

Наприклад: Стаття 23. Відповідальність за порушення законодавства про захист прав споживачів Закону України «Про захист прав споживачів», містить наступні санкції у разі порушення суб’єктами господарювання сфери торговельного та інших видів обслуговування:

 • відмову споживачу в реалізації його прав, установлених даним Законом, – у десятикратному розмірі вартості продукції виходячи з цін, що діяли на час придбання цієї продукції, але не менше п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

Якщо у Вас виникли додаткові запитання – будемо раді допомогти!

Юристи компанії MedLaW проконсультують Вас за телефонами: 099 002 85 47; (0342) 73 18 27.

Офіс: м. Івано – Франківськ, вул. Дністровська 16-А,

4 – поверх, МЦ «Горизонт»

Джерело статті: “http://www.galka.if.ua/normativno-pravova-dokumentatsiya-vashogo-medichnogo-tsentru-shho-neobhidno-mati/”