На Косівщині виявили нелегальні насадження снодійного маку

  • На Косівщині виявили нелегальні насадження снодійного маку


Щодня, під час проведення загальнодержавної оперативно-профілактичної операції «Мак», правоохоронці виявляють осіб, які, всупереч діючому законодавству, вирощують заборонені рослини.

Так, у понеділок, 18 червня, на земельній ділянці 50-річної жительки одного із сіл Косівського району правоохоронці виявили та вилучили близько 468 рослин снодійного маку, інформує СК ГУНП в Івано-Франківській області.

Власниця насаджень пояснила, що вирощувала мак для власних потреб. Наразі рослини вилучили і направили на експертизу.

За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст. 310 (Незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель) КК України. Такі дії караються штрафом від 100 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Правоохоронці і надалі проводитимуть комплекс оперативно-профілактичних заходів, спрямованих на протидію незаконному вирощуванню нарковмісних рослин.

Поліціянти застерігають громадян, що перевищення визначених законом норм щодо кількості насаджень є порушенням, і винуватці притягатимуться до відповідальності як адміністративної, так і кримінальної. Тож, радимо прикарпатцям самостійно знищити понаднормові посіви, щоб не мати проблем із законом.

Джерело статті: “http://www.galka.if.ua/na-kosivshhini-viyavili-nelegalni-nasadzhennya-snodiynogo-maku/”