Як на Коломийщині екологічно чисті гриби вирощують (ВІДЕО)

  • Як на Коломийщині екологічно чисті гриби вирощують (ВІДЕО)


Коломиянин Борис Васкул розповів, як із звичайного захоплення грибами побудував справжній сімейний бізнес.

Взагалі чоловік за освітою вчитель математики, проте у юності з’явилося хобі – зацікавився печерицями.

“Я просто йшов по Коломиї, побачив книжку, захопився. Ось і по сьогоднішній день займаюся цим”, – розповідає Борис Васкул.

Завдяки невпинній практиці коломиянин вже 15 років успішно вирощує гриби. Це стало сімейним бізнесом.

У селі Дебеславці має три камери для вирощування печериць, які повністю автоматизовані та комп’ютеризовані. Власник називає це все “середнім” рівнем виробництва, оскільки для “постійного” треба мати п’ять таких залів.

Борис Васкул каже, що кожен охочий може у себе вдома вирощувати екологічно чисті печериці.

“Треба грибницю все-таки закупити, тому що зробити її дуже важко. А є технології, є напівфабрикати – в ящику приходить компост, торф. Це все покладете у підвалі, та й вирощуйте. Повний цикл триває близько двох місяців, а ростуть гриби близько трьох тижнів”, – розповідає підприємець.

За словами Бориса Васкула, у закритих приміщеннях можна отримувати свіжі гриби протягом цілого року. Шампіньйонам не потрібне світло, зате необхідна хороша вентиляція, але допускати протягів не можна. У холодний період підійдуть тільки утеплені приміщення з регульованою температурою, оскільки знадобиться й додаткове опалення. Якісний компост, стабільні температура та вологість – основні правила вирощування печериць. Наприклад, у камері весь рік треба підтримувати, у середньому, температуру 18°C, вологість може бути 65-85%.

Детальніше у сюжеті каналу “НТК“:

Джерело статті: “http://www.galka.if.ua/yak-na-kolomiyshhini-ekologichno-chisti-gribi-viroshhuyut-video/”