Фото Чепіги виявили на дошці випускників-героїв військового училища в Росії

  • Фото Чепіги виявили на дошці випускників-героїв військового училища в Росії

Журналісти зазначають, що їм не вдалося з’ясувати у співробітників училища, чи залишилося фото Чепіги на дошці в музеї після скандалу у Солсбері

Фотографію полковника ГРУ Анатолія Чепіги виявили на дошці випускників-героїв Далекосхідного вищого загальновійськового командного училища РФ (ДВЗКУ). Про це йдеться у розслідуванні Bellingcat і "Радио Свобода".

Знімок журналісти виявили в соціальній мережі "Одноклассники". Його опублікував відвідувач училища у 2017 році. Автори розслідування звернули увагу на імена і фото випускників на стенді в музеї училища, на якому також були знімки випускників ДВЗКУ, які є Героями СРСР і Росії.

"В інтернеті можна знайти безліч фотографій приміщень музею, але лише за дві доби після початку пошуків (ми помітили стенд на фото одного з імовірних командирів Анатолія Чепіги, підполковника Олександра Лучая), перегляду тисяч фотографій і кількох годин відео вдалося підібратися максимально близько до крайньої правої частини стенда "Випускники-герої", де, ймовірно, мало бути розміщене фото Анатолія Чепіги", – зазначає "Радио Свобода".

За даними журналістів, ще у 2011 році, а також у липні 2014 року на стенді з Героями Росії у ДВЗКУ фотографії Чепіги не було, але на знімках, зроблених у 2016 році, вона вже з’явилася, однак роздивитися полковника на світлинах не вдавалося через їхню якість.

Журналісти зазначають, що їм не вдалося з’ясувати у співробітників училища, чи залишилося фото Чепіги на дошці в музеї після скандалу в Солсбері.

"Ця нова фотографія, помічена на тлі багатьох додаткових доказів, стане новим викликом для російської влади", – зазначають у Bellingcat.


Фото: bellingcat.com
Фото: bellingcat.com

У березні 2018 року у британському Солсбері нервово-паралітичним агентом "Новачок" отруїли колишнього співробітника ГРУ Генштабу РФ Скрипаля і його дочку Юлію. Їм вдалося вижити після замаху.

5 вересня у прокуратурі Британії назвали прізвища підозрюваних у нападі на Скрипалів. Повідомляли, що це росіяни Олександр Петров і Руслан Боширов. Прем’єр-міністр країни Тереза Мей підкреслила, що вони є офіцерами Головного управління (колишнє ГРУ) Генштабу РФ.

Двоє чоловіків, чиї фото опублікувала британська прокуратура, заявили, що справді були в Солсбері у березні, але їздили туди виключно на екскурсію. Свою причетність до отруєння та до роботи у ГРУ вони заперечували.

Згідно з розслідуванням групи Bellingcat і The Insider, людина, відома за прізвищем Боширов, – це полковник ГРУ, Герой Росії Анатолій Чепіга.

Канєв 1 жовтня заявив, що Чепіга отримав медаль Героя за участь в евакуації з України президента Віктора Януковича під час подій на Майдані у 2014 році.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-foto-chepigi-vijavili-na-doshtsi-vipusknikiv-gerojiv-vijskovogo-uchilishcha-rf-395900.html”