У Вірменії нова хвиля протестів через закон, який блокує вибори

  • У Вірменії нова хвиля протестів через закон, який блокує вибори

<p>Ввечері 2 жовтня до будівлі Національної Асамблеї у Єревані вийшли тисячі протестувальників </p> — У Вірменії нова хвиля протестів через закон, який блокує вибори
Фото: Telegram-канал «Баграмян 26»

Ввечері 2 жовтня до будівлі Національної Асамблеї у Єревані вийшли тисячі протестувальників

Люди скандують «Республіканців геть!» та вигукують гасла на підтримку Пашиняна


Вірменські депутати, всупереч заклику прем’єр-міністра Нікола Пашиняна, ухвалили закон, який блокуватиме розпуск парламенту.


За це проголосували 67 депутатів — члени Республіканської партії, партій «Дашнакцутюн» і «Процвітаюча Вірменія». Розпуск парламенту був необхідним для проведення позачергових парламентських виборів.


Після голосування Нікол Пашинян під час свого онлайн-звернення у "Фейсбуці" закликав людей вийти на протест.


«Республіканська партія ініціювала закон, мета якого саботувати проведення дострокових парламентських виборів. Цей закон буде причиною внутрішньополітичної кризи. Ті, хто виступає за його ухвалення, є контрреволюціонерами. Вони оголошують війну народу», — заявив прем’єр-міністр.


Після цього до будівлі Національної Асамблеї у Єревані вийшли тисячі вірменів. Кількість демонстрантів щоразу збільшується, вхід до парламенту та вулиці довкола нього заблоковані — відтак депутати не можуть вийти із будівлі.


Люди скандують «Республіканців геть!» та вигукують гасла на підтримку Пашиняна.


Протестувальники заявляють, що не збираються розходитись і говорять про те, що вийдуть на вулиці завтра і в наступні дні — допоки їхні вимоги не будуть виконані.


За декілька годин до слухань у парламенті прем’єр-міністр заявив журналістам про те, що планує провести перевибори в грудні цього року.


Втім, із новим законом це буде зробити неможливо.


Джерело статті: “https://glavcom.ua/news/u-virmeniji-nova-hvilya-protestiv-cherez-zakon-yakiy-blokuje-vibori-532929.html”