Українська компанія постачала щебінь для будівництва Кримського мосту – СБУ

  • Українська компанія постачала щебінь для будівництва Кримського мосту – СБУ

Силовики провели обшуки у приміщеннях адміністрації кар’єрів і за місцем проживання директора підприємства

Співробітники Служби безпеки України викрили факт незаконного постачання українською компанією щебеню для будівництва Кримського мосту. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

"Менеджмент одного з українських підприємств, яке здійснює видобування щебеню, налагодив його постачання до країни-агресора. Ділки без необхідної дозвільної документації видобували в кар’єрах, власником яких є громадянин РФ, корисну копалину та реалізовували її, зокрема через посередників російської компанії, яка є дочірньою структурою ВАТ "Мостожелезобетонконструкция", – повідомили у спецслужбі.

СБУ встановила, що підприємство "Мостожелезобетонконструкция" потім виконувало роботи з будівництва мосту в окупований Крим.

"Загалом до Росії було здійснено 25 поставок щебеню загальною масою 28 тис. тонн. Через співпрацю української комерційної структури з російськими підприємствами, що провадять господарську діяльність на тимчасово анексованій території АР Крим, слідство вбачає в діях бізнесменів ознаки підтримки окупаційної адміністрації РФ на півострові", – зазначили у спецслужбі.

Силовики провели обшуки у приміщеннях адміністрації кар’єрів і за місцем фактичного проживання директора підприємства.

"Співробітники СБУ виявили та вилучили договори, контракти, вантажно-митні декларації, які підтверджують фінансово-господарські операції з російськими структурами, що діють у тимчасово анексованому Криму", – підкреслили у СБУ.

Міст через Керченську протоку, який з’єднує Крим і Краснодарський край Росії, відкрили у травні 2018 року. Українська влада назвала міст загрозою національній безпеці.

Євросоюз 30 липня ввів санкції проти шести російських компаній, які брали участь у будівництві Кримського мосту.

Спікер міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова назвала санкції Євросоюзу "підривною політикою" проти жителів Криму.

29 серпня прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб повідомила, що уряд України підготував проект розпорядження про застосування санкцій до 19 російських фірм, причетних до будівництва Кримського мосту.

Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/crimea/-ukrajinska-kompanija-postavljala-shchebin-dlja-budivnitstva-krimskogo-mosta-sbu-400827.html”