Жебрівський рекомендуватиме Раді надати НАБУ право вести прослушку

  • Жебрівський рекомендуватиме Раді надати НАБУ право вести прослушку

 Аудитор НАБУ Павло Жебрівський

Аудитор Національного антикорупційного бюро України Павло Жебрівський буде рекомендувати Верховній Раді надати НАБУ право самостійно вести прослушку.

Про це він повідомив в ефірі Радіо НВ.

"Однією з наших рекомендацій буде надати право автономного проведення прослушки Національному антикорупційному бюро України. Я, як аудитор, буду це рекомендувати. Якщо правоохоронні органи будуть — в хорошому сенсі цього слова — конкурувати між собою, тоді не буде [взаємної] пов’язаності", — сказав аудитор.

Нагадаймо, раніше Павло Жебрівський повідомив, що голова НАБУ Артем Ситник очікує зовнішнього аудиту його відомства.

Варто відзначити, що раніше на президента України Петра Порошенка подали в суд за незаконне призначення колишнього голови Донецької обласної ВЦА Павла Жебрівського на посаду аудитора НАБУ. Відповідний позов подали Центр протидії корупції, Transparency International Україна та Автомайдан.

Як повідомили в організаціях, причиною стала відсутність у Жебрівського досвіду роботи в правоохоронних або судових органах за кордоном, або в міжнародних організаціях, як того вимагає закон.

Відповідно до закону, звільнити директора НАБУ можна тільки за результатами незалежного аудиту Бюро. Незалежних зовнішніх аудиторів троє — по одному від парламенту, Кабміну та президента. Аудитори повинні будуть проінспектувати діяльність НАБУ і випустити звіт. Негативний висновок про роботу НАБУ є достатнім для звільнення директора НАБУ Артема Ситника. При цьому рішення приймається більшістю голосів аудиторів (досить два голоси проти одного).

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн
Facebook Twitter Google+


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/politics/zhebrivskij-rekomenduvatime-radi-nadati-nabu-pravo-vesti-proslushku-2498459.html”