На курс гривні може вплинути вакцина

  • На курс гривні може вплинути вакцина


Минулого тижня на валютному ринку було досить спокійно. Курс долара до гривні змінився не значно. Гривня торгувалася у вузькому діапазоні 28,13-28,03. Як повідомляють експерти, загальні коливання гривні знизилися до 10 копійок за тиждень, що є мінімумом за останні 6 місяців.

Об этом сообщает Министерство правды

Від минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, зріс з 28,16 до 28,19 грн (+0,4%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за різними даними, в цей же час знизилися з 28,10/28,11 до 28,04/28,05. Середні курси купівлі/продажу готівкового долара у банках за тиждень не змінилися і залишаються на рівні в 28,00/28,20. При цьому спред між середнім продажем і середньої покупкою скоротився з 0,8 до 0,7% за рахунок зниження курсу продажу при незмінній покупці.

- Курс гривні відкриває лютий спробами побити рівень 28,1 грн за долар, — каже економічний аналітик Петро Драханчук. — Активність на ринку низька, гравці наразі придивляються до ситуації і чекають, як поводитимуться нерезиденти під час розміщення ОВДП, що може добре зміцнити курс. Також на початок лютого припадає великий блок податкових виплат, що відбивається на продажах валюти з боку експортерів. Одночасно погашення минулого тижня ПДВ стримує частину таких продажів.

Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень приблизно за 28,1 грн, а готівковий долар у банках залишиться близько 28,1/28,3 грн

За словами експерта, ринок продовжує стежити за ситуацією з COVID-19. Міністерство охорони здоров’я країни повідомило, що Україна отримає 117 тисяч доз вакцини «Pfizer» проти коронавірусу COVID-19 у середині лютого у рамках першої хвилі вакцинації в країні за механізмом COVAX. Наступні поставки вакцин у рамках ініціативи COVAX мають відбутися від середини лютого до кінця другого кварталу 2021 року. Під час цих поставок Україна отримає від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин компанії «AstraZeneca».

- Ймовірно, найближчим часом гривня буде випробовувати на міцність рівень 28,1 грн, — каже економіст Іван Хомич. — Його стабільність залежить від дій НБУ, а саме поки що не зрозуміло, чи буде регулятор захищати ці рівні з урахуванням сезонних ревальваційних трендів для гривні.

Про можливе зміцнення гривні, яке може розпочатися вже цього тижня, кажуть також інші експерти.

- Цього тижня ми очікуємо збереження поточної динаміки курсу долара до гривні на міжбанку при збереженні курсів на готівковому ринку, — вважає П. Драханчук.


Джерело статті: “https://pogliad.ua/news/money/na-kurs-grivni-mozhe-vplinuti-vakcina-402305”