Голосіївський райсуд заблокував в Україні Живий журнал, РБК і найбільший майданчик для програмістів GitHub

  • Голосіївський райсуд заблокував в Україні Живий журнал, РБК і найбільший майданчик для програмістів GitHub

Голосіївський районний суд міста Києва ухвалив рішення, яким додав до переліку заблокованих в Україні сайтів ще понад 400.

Об этом сообщает ТОП СМИ

Серед них – популярна блогерська платформа LiveJournal (“Живий журнал”), велике російське інформагентство РБК та найбільший майданчик для програмістів GitHub.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, 23 лютого вже поширила повідомлення “до уваги операторів, провайдерів телекомунікацій” про таке рішення суду та відповідний лист слідчого відділу Голосіївського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві.

Слідчий суддя Голосіївського райсуду Катерина Плахотнюк ухвалила своє рішення в рамках кримінальної справи за п. 3 ст. 190 ККУ (шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки) ще 4 лютого 2021 року.

Наразі в Єдиному держреєстрі судових рішень немає рішення у справі 752/22980/20 за кримінальним провадженням №12020100010005155, відкритим 17.12.2020 р., про яке згадує регулятор. Однак, за оцінками працівників ІТ-галузі, судячи з переліку 426 заблокованих сайтів, ідеться про шахрайство в операціях із криптовалютою.

Серед заблокованих сайтів – новинні, агрегатори новин, як інформаційні “помийки”, так і сайт російського агенства новин РБК, Банки.ру, мережа блогів LiveJournal, сайт криптовалютний форум forum.bits.media, найбільший в Україні крипто-ЗМІ Forklog, та багато інших.

Згідно з рішенням судді, провайдери повинні закрити доступ до сайтів негайно. Рішення про арешт може бути оскаржене протягом п’яти днів.

Особливу увагу ІТшників привернуло блокування платформи GitHub (американський сервіс, який належить Microsoft і який багато IT-компаній використовують для синхронізації коду між програмістами). Gist – заблокований підсервіс, який дозволяє ділитися не цілими проєктами, а окремими файлами.Джерело статті: “https://factor-news.info/golosiyivskyj-rajsud-zablokuvav-v-ukrayini-zhyvyj-zhurnal-rbk-najbilshyj-majdanchyk-dlya-programistiv-github/”