У Раді підтримали заборону на примусове виселення з житла

  • У Раді підтримали заборону на примусове виселення з житла

Комітет парламенту з питань інтеграції України в ЄС підтримав законопроект про заборону на примусове виселення з житла і припинення надання житлово-комунальних послуг. Відповідний документ зареєстровано за номером №3097-2. Про це повідомляється на офіційному порталі ВР, передає .

Rada
Фото: УП

Закон передбачає гарантії правильного нарахування споживачам житлово-комунальних послуг – вартості поставки природного газу, води, електричної, теплової енергії. Законопроект пропонує:

  • скасувати нарахування пені в разі несвоєчасної оплати квартплати
  • ввести мораторій на примусове виселення з житла, примусове стягнення житла, припинення або призупинення надання житлово-комунальних послуг

Крім того, в документі зазначено, що споживачі можуть розраховувати на компенсацію в десятикратному розмірі суми платежу, якщо в судовому або позасудовому порядку доведуть, що вартість, зазначена в отриманих ними розрахункових документах, завищена, нарахована з порушенням умов договору або закону.

"За висновками комітету, цей проект закону не суперечить міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції", – йдеться в повідомленні.

Наприкінці лютого Рада не змогла ввести штрафи для постачальників комунальних послуг за завищені суми в платіжках. Відповідний законопроект №3097 відправили на повторне перше читання.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, у Кремлі відреагували на нові санкції США проти Росії.

Читати також:
“Вступ України до НАТО не можна зводити лише до реформ”, – Зеленський
Поділитись


Джерело статті: “https://stopcor.org/u-radi-pidtrymaly-zaboronu-na-prymusove-vyselennya-z-zhytla/”